Licensed to Carleton College       HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/27/2018 03:19 PM
                        St. Olaf Dual Meet - 1/27/2018                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf College-MN  'A'                               NT    1:51.56   11  
     1) Punyko, Kelly E 20              2) Nevin, Sophia M 18             
     3) Jensen, Helen R 19              4) Wolff, Marissa R 18            
  2 Carleton College-MN  'A'                          1:46.59    1:52.63    4  
     1) Lederer, Emma E 20              2) Meyer, Ada L 19                
     3) Mayer, Morgan Y 20              4) Mather, Caroline A 20          
  3 Carleton College-MN  'B'                               NT    1:58.06    2  
     1) Fraser-Mines, Kyle R 19         2) Grossman, Kate R 19            
     3) Manivel, Marcella A 18          4) Lester, Anisa N 21             
  4 St. Olaf College-MN  'B'                               NT    2:00.06  
     1) Croasdell, Caitlin C 19         2) Wichmann, Kelly R 19           
     3) Rizzo, Linnea M 21              4) Metelmann, Solvay P 19         
  5 Carleton College-MN  'C'                               NT   x2:03.69  
     1) Marshall, Grace E 20            2) Marks, Emily G 21              
     3) Aylward, Hannah E 22            4) Dowling, Eveline M 20          
  6 St. Olaf College-MN  'C'                               NT   x2:09.42  
     1) Sperling, Elmira 20             2) Shin, Delaney M 20             
     3) Jones, Olivia M 19              4) McLarnan, Nina E 21            
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf College-MN  'A'                               NT    1:37.97   11  
     1) Loepfe, John G 19               2) Reynolds, Gus G 21             
     3) Hones, Marcel D 18              4) Kretzmann, Ian 19              
  2 Carleton College-MN  'A'                          1:32.02    1:39.67    4  
     1) Chang, Andrew 18                2) Wetzel, Ryan M 20              
     3) Fitch, Stevie D 18              4) Reeves, Nick W 20              
  3 St. Olaf College-MN  'B'                               NT    1:41.75    2  
     1) Eyman Casey, Abe D 20           2) McCarty, Zach Q 19             
     3) Nill, Collin 19                 4) Gergen, Cal J 19               
  4 Carleton College-MN  'B'                               NT    1:46.42  
     1) Conati, Ari F 20                2) Altaweel, Will M 18            
     3) Darwish, Sam E 19               4) Greenvall, Ben R 20            
  5 Carleton College-MN  'C'                               NT   x1:55.72  
     1) Meyer, Eric N 19                2) Mikolchak, Alex 17             
     3) Heuchert, Christian H 20        4) Soehnlin, Jeremy R 18          
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Helen R           19 St. Olaf-MN               NT   10:56.81    9  
  2 Croasdell, Caitlin C      19 St. Olaf-MN         11:01.51   11:08.86    4  
  3 Maruyama, Emily K         22 St. Olaf-MN               NT   11:55.50    3  
  4 Whyte, Morgan M           20 CARL-MN             11:47.56   12:06.76    2  
  5 McGinn, Anna R            22 CARL-MN             12:06.83   13:37.16    1  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nill, Collin              19 St. Olaf-MN         10:02.42   10:25.46    9  
  2 Winter, Jake H            18 CARL-MN                   NT   10:37.73    4  
  3 Darwish, Sam E            19 CARL-MN             10:42.26   10:38.39    3  
  4 McCarty, Zach Q           19 St. Olaf-MN         10:53.76   10:40.50    2  
  5 Battiste, Alex J          20 CARL-MN             11:05.05   11:14.83    1  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Marissa R          18 St. Olaf-MN          1:55.66    1:57.02    9  
  2 Mather, Caroline A        20 CARL-MN              1:53.76    1:58.00    4  
  3 Wichmann, Kelly R         19 St. Olaf-MN          2:02.01    2:06.69    3  
  4 Mayer, Morgan Y           20 CARL-MN              2:02.84    2:08.88    2  
  5 Lance, Anna A             19 St. Olaf-MN          2:02.82    2:08.98    1  
  6 Conn, Josie M             18 CARL-MN              2:14.59    2:16.91  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dalluge, Jack A           19 CARL-MN              1:43.68    1:46.58    9  
  2 Fitch, Stevie D           18 CARL-MN              1:49.76    1:48.72    4  
  3 Eyman Casey, Abe D        20 St. Olaf-MN          1:49.79    1:51.11    3  
  4 Greenvall, Ben R          20 CARL-MN              1:48.34    1:57.07    2  
  5 Tong, DQ L                21 St. Olaf-MN          1:55.85    1:57.63    1  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Punyko, Kelly E           20 St. Olaf-MN          1:00.62    1:02.81    9  
  2 Lederer, Emma E           20 CARL-MN              1:00.84    1:03.89    4  
  3 Fraser-Mines, Kyle R      19 CARL-MN              1:01.73    1:06.72    3  
  4 Bergman, Meredith P       20 CARL-MN              1:03.38    1:06.83    2  
  5 Sperling, Elmira          20 St. Olaf-MN          1:09.70    1:11.89    1  
 -- Marshall, Grace E         20 CARL-MN              1:08.20   X1:11.29  
 -- Emmons, Maddie            19 CARL-MN              1:19.11   X1:17.83  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loepfe, John G            19 St. Olaf-MN            51.68      53.99    9  
  2 Conati, Ari F             20 CARL-MN                54.95      56.08    4  
  3 Lee, Grant H              19 CARL-MN                58.44      58.11    3  
  4 Gergen, Cal J             19 St. Olaf-MN            58.34      59.16    2  
  5 Stahl, Axel               18 CARL-MN                   NT    1:08.22    1  
  6 Moktan, Rahab             18 St. Olaf-MN          1:08.83    1:09.94  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Ada L              19 CARL-MN              1:05.34    1:07.95    9  
  2 Nevin, Sophia M           18 St. Olaf-MN          1:04.73    1:08.20    4  
  3 Grossman, Kate R          19 CARL-MN              1:09.83    1:11.03    3  
  4 Aylward, Hannah E         22 CARL-MN              1:08.14    1:14.91    2  
  5 Maruyama, Emily K         22 St. Olaf-MN          1:14.75    1:15.66    1  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Gus G           21 St. Olaf-MN          1:01.32    1:01.25    9  
  2 Wetzel, Ryan M            20 CARL-MN              1:00.43    1:03.95    4  
  3 Altaweel, Will M          18 CARL-MN              1:05.71    1:05.62    3  
  4 McCarty, Zach Q           19 St. Olaf-MN          1:04.26    1:06.91    2  
  5 Mikolchak, Alex           17 CARL-MN              1:10.96    1:11.27    1  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rizzo, Linnea M           21 St. Olaf-MN          2:15.80    2:19.51    9  
  2 Gergely, Anna L           20 CARL-MN              2:17.43    2:24.81    4  
  3 Manivel, Marcella A       18 CARL-MN              2:38.21    2:32.46    3  
  4 Culver, Emily L           21 CARL-MN              2:30.24    2:34.21    2  
  5 Jones, Olivia M           19 St. Olaf-MN          2:36.17    2:37.95    1  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Andrew             18 CARL-MN              1:59.33    1:58.90    9  
  2 Hones, Marcel D           18 St. Olaf-MN          2:02.86    2:02.29    4  
  3 Meyer, Eric N             19 CARL-MN              2:04.61    2:06.15    3  
  4 Battiste, Alex J          20 CARL-MN              2:04.63    2:15.02    2  
 -- Heuchert, Christian H     20 CARL-MN              2:08.87   X2:10.81  
 -- Lekki, Spencer S          18 CARL-MN                   NT   X2:18.69  
 -- Belzer, Tristan A         18 CARL-MN              2:20.22   X2:22.69  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lester, Anisa N           21 CARL-MN                24.48      25.68    9  
  2 McLarnan, Nina E          21 St. Olaf-MN            26.20      26.56    4  
  3 Dowling, Eveline M        20 CARL-MN                26.37      26.57    3  
  4 Mayer, Morgan Y           20 CARL-MN                25.36      26.66    2  
  5 Metelmann, Solvay P       19 St. Olaf-MN            27.08      27.08    1  
  6 Shin, Delaney M           20 St. Olaf-MN            27.82      28.65  
 -- Dyke, Erin N              19 CARL-MN                26.89     X27.29  
 -- Marks, Emily G            21 CARL-MN                26.52     X27.44  
 -- Showers, Cora L           20 CARL-MN                27.43     X28.14  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Nick W            20 CARL-MN                21.91      22.37    9  
  2 Thiede, Brodie W          21 St. Olaf-MN            23.36      22.92    4  
  3 Kretzmann, Ian            19 St. Olaf-MN            22.55      22.99    3  
  4 Heinzel, Jack             18 CARL-MN                23.02      23.29    2  
  5 Zheng, Alan               19 CARL-MN                24.77      25.56    1  
  6 Meagher, Sean R           18 St. Olaf-MN            26.69      27.18  
 -- Peters, Logan             18 CARL-MN                25.44     X24.99  
 -- Soehnlin, Jeremy R        18 CARL-MN                25.37     X25.49  
 -- Stahl, Axel               18 CARL-MN                25.98     X26.30  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roach, Amy                21 CARL-MN               222.60     219.30    9  
  2 Peterson, Rose M          22 St. Olaf-MN           219.05     199.42    4  
  3 Smith, Phoebe             20 CARL-MN               188.00     194.47    3  
  4 Kroschel, Lauren          19 St. Olaf-MN           210.35     190.57    2  
  5 Lee, Kristie M            18 CARL-MN               155.65     166.87    1  
  6 Vandersteen, Samantha     21 St. Olaf-MN           132.40     159.00  
  7 Song, Ester E             20 St. Olaf-MN           129.30    x131.17  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jorgensen Duus, Leif P    20 St. Olaf-MN           279.50     285.45    9  
  2 Lysiuk, Mikhail           21 St. Olaf-MN               NP      91.35    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mather, Caroline A        20 CARL-MN                50.74      53.62    9  
  2 Wolff, Marissa R          18 St. Olaf-MN            53.62      54.84    4  
  3 Lester, Anisa N           21 CARL-MN                55.54      57.89    3  
  4 Dowling, Eveline M        20 CARL-MN                56.71      57.93    2  
  5 McLarnan, Nina E          21 St. Olaf-MN            59.92    1:00.29    1  
  6 Metelmann, Solvay P       19 St. Olaf-MN            59.56    1:00.54  
 -- Dyke, Erin N              19 CARL-MN                59.01   X1:00.05  
 -- Culver, Emily L           21 CARL-MN                57.90   X1:01.70  
 -- Shin, Delaney M           20 St. Olaf-MN          1:01.37   X1:01.83  
 -- Aylward, Hannah E         22 CARL-MN                57.66   X1:01.94  
 -- Marshall, Grace E         20 CARL-MN              1:00.08   X1:02.25  
 -- Showers, Cora L           20 CARL-MN                59.42   X1:03.08  
 -- Emmons, Maddie            19 CARL-MN              1:11.58   X1:10.57  
 -- McGinn, Anna R            22 CARL-MN              1:03.75   X1:13.40  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nill, Collin              19 St. Olaf-MN            49.55      49.06    9  
  2 Reeves, Nick W            20 CARL-MN                48.71      49.47    4  
  3 Dalluge, Jack A           19 CARL-MN                49.24      49.95    3  
  4 Hones, Marcel D           18 St. Olaf-MN            49.77      50.23    2  
  5 Kretzmann, Ian            19 St. Olaf-MN            50.20      51.21    1  
  6 Winter, Jake H            18 CARL-MN                51.71      52.39  
 -- Heinzel, Jack             18 CARL-MN                52.26     X50.88  
 -- Thiede, Brodie W          21 St. Olaf-MN            53.54     X51.20  
 -- Belzer, Tristan A         18 CARL-MN                54.98     X55.66  
 -- Heuchert, Christian H     20 CARL-MN                55.48     X56.26  
 -- Peters, Logan             18 CARL-MN                56.33     X56.82  
 -- Lekki, Spencer S          18 CARL-MN                57.05     X58.37  
 -- Soehnlin, Jeremy R        18 CARL-MN                58.21     X58.69  
 -- Stahl, Axel               18 CARL-MN                57.56     X58.97  
 -- Zheng, Alan               19 CARL-MN                56.41   X1:00.26  
 -- Moktan, Rahab             18 St. Olaf-MN               NT   X1:00.32  
 -- Meagher, Sean R           18 St. Olaf-MN          1:00.89   X1:01.60  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croasdell, Caitlin C      19 St. Olaf-MN          2:16.86    2:16.58    9  
  2 Lederer, Emma E           20 CARL-MN              2:11.65    2:17.69    4  
  3 Punyko, Kelly E           20 St. Olaf-MN          2:17.57    2:17.83    3  
  4 Fraser-Mines, Kyle R      19 CARL-MN              2:13.85    2:23.06    2  
  5 Bergman, Meredith P       20 CARL-MN              2:16.81    2:26.51    1  
  6 Jones, Olivia M           19 St. Olaf-MN          2:28.56    2:36.73  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loepfe, John G            19 St. Olaf-MN          1:55.87    2:00.40    9  
  2 Conati, Ari F             20 CARL-MN              1:58.78    2:03.44    4  
  3 Lee, Grant H              19 CARL-MN              2:08.73    2:10.18    3  
  4 Gergen, Cal J             19 St. Olaf-MN          2:12.15    2:12.65    2  
  5 Battiste, Alex J          20 CARL-MN              2:19.89    2:15.05    1  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Ada L              19 CARL-MN              2:24.26    2:30.89    9  
  2 Jensen, Helen R           19 St. Olaf-MN               NT    2:33.47    4  
  3 Mayer, Morgan Y           20 CARL-MN              2:25.90    2:38.70    3  
  4 Nevin, Sophia M           18 St. Olaf-MN          2:28.43    2:39.05    2  
  5 Wichmann, Kelly R         19 St. Olaf-MN          2:37.05    2:43.27    1  
  6 Marks, Emily G            21 CARL-MN              2:40.06    2:44.27  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetzel, Ryan M            20 CARL-MN              2:19.32    2:18.59    9  
  2 Reynolds, Gus G           21 St. Olaf-MN          2:22.18    2:21.27    4  
  3 Altaweel, Will M          18 CARL-MN              2:25.30    2:24.90    3  
  4 McCarty, Zach Q           19 St. Olaf-MN          2:18.18    2:25.14    2  
  5 Mikolchak, Alex           17 CARL-MN              2:34.85    2:38.01    1  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolff, Marissa R          18 St. Olaf-MN          5:10.86    5:20.17    9  
  2 Rizzo, Linnea M           21 St. Olaf-MN          5:12.85    5:21.16    4  
  3 Lance, Anna A             19 St. Olaf-MN          5:20.95    5:41.60    3  
  4 Whyte, Morgan M           20 CARL-MN              5:37.75    5:53.61    2  
  5 Conn, Josie M             18 CARL-MN              6:03.36    6:10.42    1  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nill, Collin              19 St. Olaf-MN          4:38.62    5:03.50    9  
  2 Eyman Casey, Abe D        20 St. Olaf-MN          4:55.73    5:04.51    4  
  3 Dalluge, Jack A           19 CARL-MN              4:54.32    5:08.68    3  
  4 Winter, Jake H            18 CARL-MN              5:07.81    5:18.35    2  
  5 Greenvall, Ben R          20 CARL-MN              4:52.26    5:21.23    1  
  6 Tong, DQ L                21 St. Olaf-MN          5:22.76    5:30.66  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Helen R           19 St. Olaf-MN          1:00.96    1:01.85    9  
  2 Gergely, Anna L           20 CARL-MN              1:00.26    1:02.86    4  
  3 Manivel, Marcella A       18 CARL-MN              1:05.08    1:05.51    3  
  4 Grossman, Kate R          19 CARL-MN              1:06.84    1:05.67    2  
  5 Maruyama, Emily K         22 St. Olaf-MN               NT    1:08.34    1  
  6 Jones, Olivia M           19 St. Olaf-MN          1:09.45    1:11.47  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Andrew             18 CARL-MN                52.32      52.62    9  
  2 Fitch, Stevie D           18 CARL-MN                53.64      53.74    4  
  3 Hones, Marcel D           18 St. Olaf-MN            53.45      54.06    3  
  4 Darwish, Sam E            19 CARL-MN                53.65      58.10    2  
  5 Thiede, Brodie W          21 St. Olaf-MN               NT    1:05.11    1  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roach, Amy                21 CARL-MN               235.00     228.52    9  
  2 Peterson, Rose M          22 St. Olaf-MN           196.85     227.47    4  
  3 Kroschel, Lauren          19 St. Olaf-MN           173.05     199.95    3  
  4 Smith, Phoebe             20 CARL-MN               195.00     181.12    2  
  5 Song, Ester E             20 St. Olaf-MN           144.60     152.02    1  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jorgensen Duus, Leif P    20 St. Olaf-MN           250.45     326.10    9  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rizzo, Linnea M           21 St. Olaf-MN          2:13.93    2:18.46    9  
  2 Meyer, Ada L              19 CARL-MN              2:20.79    2:19.60    4  
  3 Croasdell, Caitlin C      19 St. Olaf-MN               NT    2:19.79    3  
  4 Lederer, Emma E           20 CARL-MN              2:13.89    2:21.26    2  
  5 Grossman, Kate R          19 CARL-MN              2:17.71    2:21.69    1  
  6 Wichmann, Kelly R         19 St. Olaf-MN          2:24.18    2:22.34  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Andrew             18 CARL-MN              2:00.75    2:02.42    9  
  2 Loepfe, John G            19 St. Olaf-MN          2:03.26    2:02.77    4  
  3 Altaweel, Will M          18 CARL-MN              2:04.71    2:05.31    3  
  4 Meyer, Eric N             19 CARL-MN              2:09.33    2:12.60    2  
  5 Tong, DQ L                21 St. Olaf-MN               NT    2:18.50    1  
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carleton College-MN  'A'                          1:35.70    1:41.12   11  
     1) Lester, Anisa N 21              2) Dowling, Eveline M 20          
     3) Fraser-Mines, Kyle R 19         4) Mather, Caroline A 20          
  2 St. Olaf College-MN  'A'                               NT    1:45.16    4  
     1) Punyko, Kelly E 20              2) McLarnan, Nina E 21            
     3) Maruyama, Emily K 22            4) Metelmann, Solvay P 19         
  3 Carleton College-MN  'B'                               NT    1:48.02    2  
     1) Manivel, Marcella A 18          2) Culver, Emily L 21             
     3) Showers, Cora L 20              4) Dyke, Erin N 19                
  4 St. Olaf College-MN  'B'                               NT    1:52.12  
     1) Shin, Delaney M 20              2) Nevin, Sophia M 18             
     3) Sperling, Elmira 20             4) Lance, Anna A 19               
  5 Carleton College-MN  'C'                               NT   x2:01.98  
     1) Whyte, Morgan M 20              2) Conn, Josie M 18               
     3) McGinn, Anna R 22               4) Emmons, Maddie 19              
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carleton College-MN  'A'                          1:21.55    1:29.15   11  
     1) Conati, Ari F 20                2) Reeves, Nick W 20              
     3) Fitch, Stevie D 18              4) Dalluge, Jack A 19             
  2 St. Olaf College-MN  'A'                               NT    1:29.78    4  
     1) Kretzmann, Ian 19               2) Reynolds, Gus G 21             
     3) Thiede, Brodie W 21             4) Eyman Casey, Abe D 20          
  3 Carleton College-MN  'B'                               NT    1:33.39    2  
     1) Wetzel, Ryan M 20               2) Darwish, Sam E 19              
     3) Winter, Jake H 18               4) Greenvall, Ben R 20            
  4 St. Olaf College-MN  'B'                               NT    1:40.35  
     1) Gergen, Cal J 19                2) Tong, DQ L 21                  
     3) Moktan, Rahab 18                4) Meagher, Sean R 18             
  5 Carleton College-MN  'C'                               NT   x1:41.28  
     1) Belzer, Tristan A 18            2) Peters, Logan 18               
     3) Zheng, Alan 19                  4) Lekki, Spencer S 18            
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. St. Olaf College                    150   1. Carleton College                    150
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Carleton College                    145   2. St. Olaf College                    138